Seçeneklerin çok fazla olmasından dolayi, iyi bir kombin oluşturmak için plan yapmakta biraz zorlanabilirsiniz. Bugünlerde herşeyi giyebilir olmamıza rağmen, hala daha bazı küçük detayları göz önünde bulundurarak tarzınızın daha çok gelişmesini sağlayabilir ve herşeyden önemlisi tarzınız ile daha rahat hissedebilirsiniz.

Bu yazıda, kıyafet ve ayakkabı uyumu ile ilgili bir kaç kuralı sizler ile paylaşacağız.

Beyaz pantolon

Beyaz tüm renklerin ana rengidir ve her şey ile kombin edilebilir. Fakat beyaz pantolonları siyah ve beyaz ayakkabılar ile, günlük veya iş yerinde giyeceğiniz kombinlerde kullanmayın, çünkü bu kombin birbiriyle uyumlu olmamakla beraber sizi fazla iddiali ve küstah gösterir.

Gri pantolon

Gri pantolonu tüm renkler ile kombin edebilirsiniz. Hangi pantolonunuzu ayakkabınız ile kombin edeceğinizi bilmediğiniz zaman, gri pantolon sizin için en iyi seçenek olacaktır. Bu renk ile çok şık görüneceğinizden emin olabilirsiniz.

Siyah pantolon

Siyahın herşey ile kombin edilebilen bir renk olduğu ortak bir düşüncedir. Ama herzaman böyle değil! Yukarıda belirttiğimiz gibi, beyaz pantolon ile siyah ayakkabı giymeyin! Bu kural siyahın ve kahve renginin değişik tonlarındada geçerlidir. Daha güzel görünmek için, farklı ve neşeli renkler kullanmanız daha iyi olacaktır.

Bej pantolon

Bej pantolon giydiğinizde, onu açık renk ayakkabıyla kombinlemeye çalışın. Kesinlikle siyah ayakkabı giymeye çalışmayın, çünkü bir kontrast görüntü oluşturur ve bu hiç hoş görünmeyecektir.

Açık kahve rengi pantolon

Siyah (ve aynı zamanda gri) ayakkabılar seçenekler arasında değildir. Ama bir çift şarap rengi veya zümrüt yeşili ayakkabıyı deneyebilirsiniz. Doğru renk seçimi kombininizin göz alıcı olmasını sağlar.

Koyu kahve rengi pantolon

Kombinlemesi en zor olan pantolon renklerinden birisi koyu kahve rengidir. Siyah, gri ve aynı zamanda kırmızı ve fuşya renklerini hiçbir sekilde bu renk ile kombinlemeyin. İlginç seçimlerden birisi yeşil veya lacivert olabilir. Bu stil biraz alışığın dışında olmasına rağmen, fresh görünmenizi sağlar.

Mavi pantolon

Koyudan açığa kadar olan mavinin tüm tonları her renk ile kombin edilebilir. Yüzdeyüz bir örtüşme!

Yeşil, zeytin yeşili ve haki rengi

Bu renklerde pantolon ile kombininizde kullanmamanız gereken tek renk yeşilin ta kendisidir. Diğer renkleri deneyin ve kendinize has, şık bir stile ulaşın.

Koyu kırmızı ve farklı tonları

Koyu kırmızı veya bordo renklerinde olan pantolonlar, koyu kahve rengi ve mordan başka herhangi bir renk ile uyumludur. Bu renk pantolonu yeşil veya mavi ayakkabılar ile giğdiğinizde, kıyafetinize daha farklı bir hava katar. Eğer klasik tarzları daha çok beğeniyorsanız, gri ve grinin farklı tonlarına doğru yönelin.