Hangi model kıyafetler, uzun boylu kadınlar için uygun? Tüm modeller onlar için uygun mu?

Muhtemelen kadınların bir çoğu, uzun boylu kadınların kendilerine uygun kıyafet seçerken nasıl zorluklarla karşılaştıklarından haberi yok.

Tarz bir uzun boylu kadın olmak istiyorsanız, moda ve kendinize uygun kıyafet seçiminin kurallarını, alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken detayları ve kıyafetlerinizi kombin etmenin yöntemlerini bilmeniz gerek.

Kıyafet alırken hangi modelleri seçmeniz gerekir?

Biraz yardıma mı ihtiyacınız var? Şimdilik bu modellerde olan kıyafetleri listenize ekleyin:

 • Uzun elbiseler
 • Dar paça kot pantolonlar
 • Takım elbise ceketleri
 • Kısa spor ceketler
 • Kalın kemerler
 • Diz kapağı üstü botlar
 • Diz kapağının üstüne kadar olan etekler
 • Büyük takılar

Kot pantolonlar sizin en iyi arkadaşınızdır

Dar paça kot pantolonlar size uzun bacaklarınızı güzelce göstere bilmeniz için fırsat sunar. Pantolon boyunuzdan endişelenmeyin, eğer kısaysa bile ayakkabılarınızın güzelliğini daha iyi göstermenize yardımcı olur.

Eğer ayak bileğinizde bağlanan ayakkabılarınız varsa, pantolonunuzu biraz katlayıp, ayakkabınızın daha iyi gözükmesini sağlayın.

Dar paça kot pantolonunuz ile ne giymelisiniz? 

Spor ve gündelik tarzınızı tamamlayan kıyafet modelleri sizin için uygun olacaktır.

Desenli bluzlar ve tişörtler ve açık renkler kullanın

Eğer canınız uzun boyunuzun ilk göze çarpan ve herkesin dikkatini çeken özelliğiniz olmasını istemiyorsanız, desenli bir bluz, tişört veya atlet giymeniz, size dikkatleri dağıtma ve daha çok üst tarafınıza yöneltme fırsatı verecektir.

Aslında uzun boylu kızlar, tüm göz alıcı ve dikkat çekici desenleri ve renkleri seçme şansları var. Bu, insanların size, boyunuzun uzun olduğunu görüp onu tahmin etmek için değilde sizin kendinize has tarzınız ve güzel kıyafetleriniz olduğu için dönüp bakmalarını sağlayacaktır.

Büyük aksesuar seçmekte abartabilirsiniz

Eğer biraz abartmanız gereken sadece bir tek şey varsa, o da büyük takılar almaktır. Ki bu, kısa boylu kızların tadamadığı bir zevktir.

Eğer uzun boyluysanız ve büyük bir çanta elinize aldıysanız, annelerinin gardrobunu karıştırmış küçük kız çocuklarına benzemediğinizden emin olabilirsiniz.

Büyük aksesuar kullanırken bunlara dikkat etmelisiniz:

 • Büyük aksesuarlar tarzınızı şık ve çekici görünmesini sağlar
 • Küpe, kolye yada bir çanta gibi, sadece bir büyük parçanız olsun
 • Siz aksesuarları takacaksınız onlar sizi değil, bu nedenlede büyük takılarınızın ve çantanızın içinde kaybolmamaya dikkat edin.

Kalın kemerlere yatırım yapabilirsiniz

Sizin bedeninize biraz şekil veren ve belinizi ortaya çıkaran şey ne olabilir? Kemrler! Uzun ve ince bir kız olarak kalın kemerlere vücut proporsyonunuzu dengeleyin.

Diz kapağı üstü botlar deneyin

Eğer özel ve sade bir kombin arıyorsanız, uzun botlar ile kısa etekler, tamda aradığınız şey olabilir.

Diz kapağı üstü botlar tam sizin için yaratılmıştır. Fakat dikkat etmeniz gereken detay ise, gördüğünüz her uzun botu almamanızdır. Güzel ve şık detayları olan deri botlar almak için bir planlamanız olsun.

Kısa bir ceket, sizin botlarınızla yaptığınız kombinle çok iyi uyum sağlayacaktır.

Minyon ve kısa kızların nekadar çabaladığının bir önemi yok, hiçbir uzun elbise, uzun boylu kızların üstünde durduğu gibi, onların üstünde duramaz ve elbette ki bu modeldeki elbiselerin ne kadar rahat olduğunu unutmayalım.

Yaz mevsiminde özellikle kendinize uzun elbiseler almayı unutmayın. Farklı çeşitlerde yaka modelleri, desenler ve renkler ile biraz eğlenin ve kendi vücut tipinize uygun olan modelleri seçin. Stilinizi böyle tamamlayın:

 1. Büyük aksesuarlarınızdan biri seçin, bizim size önerimiz bileklik, çanta veya küpedir.
 2. Uzin elbisenizin üstüne bir ceket giyin.

Eğer cesaretiniz varsa yüksek topuklu ayakkabılar giyebilirsiniz!

Kim demiş ki uzun boylu kızlar, yüksek topuklu ayakkabılar giyemez diye? Bu tamamen yanlıştır. Her zaman on iki santimlik topuklu ayakkabılar giymenize gerek yok. Dolgu topuk ve fazla yüksek olmayan bir sandalet, tarzınızda yüksek topuklu şık bir ayakkabının yarattığı aynı etkiyi yaratır.

Bundan ziyade, siz kısa topuklu ayakkabılarla daha rahat yürüyebilirsiniz. Düz tabanlı ayakkabılar sizin tek tercihiniz değil, kendi boyunuzla rahat olun!

Tam diz kapağı üstünde duran etekleri seçin

Kendi boyunuza uygun abiye elbise mi arıyorsunuz? Diz kapağı üstünde duran abiye bir etek, sizin için en iyi seçenek olacaktır. Abiye bir tarza en uygun etek boyu diz kapağınızın tam üstünde duran eteklerdir. Çünkü:

 • Sizi daha ince gösterirler.
 • Vücut proporsyonunuzu dengelerler.
 • Çok şıklar.

Sade giyin!

Sizin boyunuz dikkatleri daha çok kendi üstüne çeker, bu yüzden onunla rahat olun ve her zaman dik bir şekilde yürüyün. Ama uzun boylu kızların iyice dikkat etmesi gereken bir detay ise fazla abartıya kaçmayıp, tarzlarını sade tutmaktır.

Ya kolye, ya bileklik yada küpe! Sizin hepsine aynı anda ihtiyacınız yok.

Sizin meziyetiniz boyunuzun uzun olmasıdır, ozaman artık kıyafet seçiminde ve tarzınızda fazla abartmanıza gerek yok.

Birkaç benzer renk seçin ve birkaç desenli kıyafetiniz olsun. Büyük aksesuarları gardrobunuzda saklayın ama her defasında sadece bir kaç tanesini kullanın.

Makyaj yapmakta tecrübe edinin
Uzun boylu kızlar bazen yeterince dikkat çekici olduklarından dolayı utangaç olurlar ve farklı makyaj ve saç modelleri denemeye cesaretleri yoktur. Ama bizim size tavsiyemiz, değişik ve farklı saç ve makyaj modellerini deneyin ve en iyisini kendinize seçin.

Hepsinden daha önemlisi! Bu kıyafetleri giymeyin!

Hangi model kıyafetlerin size hiç uygun olmadığını bilmenizin ve onlardan uzak durmanızın zamanı geldi:

 • Kısa şortlar
 • Çok kısa etekler
 • 15 santimetreden fazla topuğu olan ayakkabılar
 • Dikey çizgili desenler
 • Vatkalı elbiseler
 • Fırfırlı etekler
 • Kısa pantolonlar