Düğün için uygun abiye seçiminde bilmeniz gereken 8 püf noktası

Prens Harry ve Meghan Markle’ın düğün fotoğraflarını görmüşsünüzdür. Herkesin şapka taktığı kraliyet bir düğün. Şapka kraliyet düğününe katılmak üzere abiye seçmek için şarttır! Sizin için belki biraz faydasız gelir ama genel olarak, düğün abiyesi seçmenin uyduğunuz halde ışıl ışıl parlayacağınız genel ve gerekli kuralları var.

Bu 8 basit kurala uyun.

1. Fazla açık olmayan elbiseler açık elbiselere göre daha uygun!

Parti elbiseleri ve kısa kız etekleri ile düğün abiyesi arasındaki fark da işte budur! Çok kısa veya çok açık elbiseler düğün ve özellikle daha resmi törenler için uygun değiller.

Düğün konukları arasında parlamak istiyorsanız, uygun bir kıyafet seçmelisiniz, içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz ve bütün gece eğlenebileceğiniz bir elbise seçmek zorunda olduğunuzu unutmayın.

2.Beyaz rengi sadece geline ait!

Tabii ki, beyaz bir düğün partisinde giymek için tek yasaklanmış renk değil! Özellikle elbise modelinizin uzun ve kuyrukluysa fildişi rengi, bej, pembe, süt rengi ve açık krem rengi, ve genel olarak gelin kıyafeti gibi görünebilir herhangi bir rengi unutun! Bir düğün partisinde herkes sadece geline baklmalı, o yüzden bu geceyi gelinden çalmayın! Hatta ceket etek veya ceket pantolon giyecekseniz belirtilen renkleri seçmemeniz daha uygun olacak.

3.Bir düğün için ayakkabı modelini seçerken aşağıdaki üç noktayı dikkate alın.

Yüksek topuklu ayakkabılar düğün için giyilmeye tasarlanmışlar yalnız bu tür ayakkabılar ve hatta topuk modelleri elbiseniz ve partinin genel havasıyla uyumlu olmalı.

Düğün alanı: Düğün bahçenin içinde yapılırsa ve çimenler veya başka yumuşak yüzeyler varsa, aldığınız her adımda dar topuklar sizi işkende edecekler. Bu yüzden seçtiğiniz ayakkabıların düğün alanına uygun olduğundan emin olun.

Ayakkabı rengi ile elbise kombinasyonu: her zaman renklere dikkat edin. Seçeceğiniz resmi veya topuklu ayakkabının rengi veya hatta modeli, elbiseniz ile uyumlu olmalı. Örneğin, asla üzerini kaplayan uzun bir etekle bir topuklu botu giymeyin.

Resmi ayakkabının rahatlığı: Belki bu tür ayakkabının satın alınmasında en önemli nokta budur! Siz bu ayakkabıyı 5 saat veya daha fazla giymek zorundasınız ve partinin ortasında ayakkabılarınızı çıkarmanız hoş olmaz. Bu yüzden her zaman ayaklarınızın sıkışmadığı ve topukları uygun olan bir ayakkabı seçin.

4.Sağdıçların elbiselerinin model ve rengini kopyalamayın!

Geline yakınsanız ve sağdıçların elbiselerinin rengini biliyorsanız, onlardan biri değilseniz bu renkten de uzak durmanızı şiddetle tavsiye ederiz!

5.Düğünde giyeceğiniz elbise ve ayakkabıyı mevsime uygun olarak seçin.

Düğünler genellikle ilkbaharda, yazın ya da sonbaharın başında düzenlenir, özellikle de bahçede düzenlenirse, ancak yine de ayakkabı ve elbisenizin düğün mevsimine uyugun olmasına dikkat etmelisiniz.

  • Topuklu bot veya yarım botları sonbahar ve kış törenlerine saklayın.
  • İpek, dantel veya benzerlerini ve ayrıca resmi ve topuklu sandaletleri sadece yaz aylarında düzenlenen törenlerde kullanın.
  • Çiçekli elbiseler sonbahar ve kış düğünleri için uygun değildir.
  • Siyah gibi koyu renkli elbiseler düğün için mükemmel gözükse de, bir yaz düğünü için uygun değil!

6.Aksesuar ve takı kullanımında aşırıya kaçmayın.

Yüzükler, küpeler, kolyeler, bilezikler, saatler ve daha fazlası. En önemli öneri, hepsine bir törende ihtiyacınız olmamasıdır! Aksesuarları hesaplı (tercihen uygun olduğunu düşündüğünüzden daha az!) ve elbette kendi elbisene uygun olarak kullanın.

Dışarı çıkmadan önce aynaya bir bakın ve eğer çok parlak ve yoğun görünüyorsanız, aksesuarların birini çıkarın, ne kadar kullanmasını istediğiniz önemli değil.

7.Prtneriniz ile uyumlu olun.

Uyumlu karı koca parti kıyafetlerini mutlaka görmüşsünüzdür. Düğünde partneriniz varsa mutlaka uyumlu olmaya çalışın. Uyumlu ve şık bir kombinden daha fazla hiç bir şey dikkat çekemez! Resmi elbise konusunda işiniz kolay, kravat ve abiye elbise renklerinin uyumlu olması yeterli olacak. Bu kombini cep mendili ve diğer küçük aksesuarlar ile de yapabilirsiniz. Bu işi incelikle yapın!

8.Acil durumlara hazır olun

Düğün partisi çeşitli içecekler, yiyecekler ve çantalar, meyveler ve bazen eğlenceli çocuklar ile dolu! Bu yüzden bir ıslak mendil paketi ile her şeye hazır olun! Gerekirse, bir çift düz veya dolgu topuklu sandaleti yanınızda alın, böylece gerekirse topuklu ayakkabıları daha rahat bir ayakkabıyla değiştirebilirsiniz.Törenin sonuna kadar düzgün görünmek için ruj, ayna veya saç fırçası gereklidir. Düğün için uygun bir abiye elbise seçmenin en önemli noktalarından biri de kalite ve dikişine önem vermektir, çünkü bu konu gözlerden saklanamayan bir noktadır.