Sevdiğiniz renk hakkınızda neler anlatıyor?

Renk psikolojisi, renklerin ruh halindeki etkisini inkar etmenin imkânsız olduğunu söylüyor ve belki de siz kıyafetlerinizde kullandığınız renklerin, kişiliğinizin gizli yönlerini açığa çıkarabileceğini bilmeyebilirsiniz.

Dolayısıyla giysilerdeki renk psikolojisi ve her rengin kişilik özellikleri ile ilgili ipuçlarını bilmek, kendinizi daha iyi anlamanıza ve giysilerinizi daha titiz bir şekilde seçmenize yardımcı olabilir. Bu yazıya ek olarak, stitchfix blogu sevdiğiniz renkle hangi renkleri kombineleyecileceğinizi size anlatıyor.

En sevdiğiniz renk siyahsa …

Bazen ciddi hale gelen karmaşık bir kişiliğe sahipsiniz, ancak bu özelliklerin hiçbiri yaratıcılığınızı engelleyemez. Siyah ve beyaz tarzınızı bazen turuncu detaylarla uyumluyorsanız, yüksek enerjili bir karaktere sahipsiniz ve basit, tek bir siyahı tercih ederseniz, biraz esrarlısınız demektir.

Siyah rengini bu tarzla deneyin: koyu tarzları tercih ederseniz, siyahı bir kömür grisi, krem veya çekici bir renk veya kırmızı renkle birleştirebilirsiniz, bu durumda tarzınız modernleştirilecektir.

En sevdiğiniz renk yeşil ise …

Genellikle yeşil giyerseniz, tüm ayrıntıların kullanışı ve uyumuna daha çok dikket edersiniz ve sakin ve hassas bir kişiliğe sahisiniz. Her zaman başkalarının başarılı olmasına yardım edersiniz ve bu genellikle iyi bir sosyal duruma sahip olduğunuzu gösterir.

Yeşili bu tarzla deneyin: toprak yeşili giyin ve bunu kırmızı detaylarla kombineleyin, bu kombinasyon mükemmel ve kullanışlı bir kombinasyon olur.

En sevdiğiniz renk turuncuysa …

Mutlu, şevkli, yaratıcı, sizi tanımlamak için kullanılabilir birkaç kelimedir. Duygularınızı ifade etmekte hiç zorlanmazsınız. Sıcak, anlayışlı ve başkalarını kolayca çeken bir kişiliğiniz var.

Turuncuyu bu tarzla deneyin: Turuncuyu toprak ve doğal renkleri ile kombineleyin veya kontrast yaratmak için lacivert ile giyin.

En sevdiğiniz renk pembe ise …

Tarzınız zarafet ve incelikle doludur ve bu özellik çevrenizi bir sakinleştirici gibi etkileyebilir. Diğerleri sizi sıcak ve sempatik biri olarak tanıtır, ancak renk psikolojisi güçsüz bir kişiliğinizin olmadığını söylüyor. Sizin için, güçlü olmak, herhangi bir toplumda görülmek anlamına gelmez.

Pembeyi bu tarzla deneyin: Modern bir tarza sahip olmak için pembeyi koyu lacivert veya ordu yeşili ile kombineleyin.

En sevdiğiniz renk mavi ise …

Sakin ve kendine güvenlisiniz, bu yüzden çok fazla gösterişli olan kıyafetlere ihtiyacınız yok. Sadakat sizin için en önemli şeydir ve her zaman öğrenmeye ilgi duyarsınız. Çevreniz örenmeye tutkulu olan insanlarla dolu.

Maviyi bu tarzla deneyin: Yaratıcı bir tarz için, maviyi siyah veya gri ile kombineleyebilirsiniz, ancak kot pantolon ile kot bluz giymek gibi tamamen mavi bir kombini herzaman kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz tarz, kot ceket ile bir kot pantolon veya etek kombinidir.

En sevdiğiniz renk sarıysa …

Renk psikolojisi, kehribar ve sarı renklerinin enerji dolu olduğunu söylüyor. Siz her topluma güneş gibi bir parlaklık ile girersiniz ve yeni insanlarla bağlantı kurarsınız, çünkü mutluluğunuz bulaşıcıdır! Siz biraz idealistsiniz, aynı anda yaratıcısınız.

Sarıyı bu tarzla deneyin: sarı elbiselerinizi biraz koyu mavi veya koyu turuncuyla dengeleyebilirsiniz.

En sevdiğiniz renk kırmızıysa …

Enerji dolu, hayat tutkusuyla dolu ve sevgi doluysunuz. Özellikle de ortada tarz ve giysi söz konusu olduğunda, arkadaşlarınız her zaman sizden fikir alırlar. Modayı heyecanla takip edersiniz ve her zaman en yeni trendleri bekliyorsunuz.

Kırmızıyı bu tarzla deneyin: Kırmızı giydiğinizde, tüm kafalar size döner! Daha fazla parlamak için tarzınızı pastel renkler veya çok açık mor ile kombineleyin.

En sevdiğiniz renk mor ise …

2018’in en şanslı yılınız olduğunu söylemeliyiz, çünkü bu yılın rengi mor! Ama buna ek olarak, yaratıcılığınızı giydiğiniz kıyafetlerle sergilemeyi seven kibar ve nazik bir insansınız. Yaratıcılığınız ve içgörünüz her zaman size yol gösterecektir. Kendine güvenli ve aynı zamanda mütevazisiniz, duygularınızın farkındasınız ve bunlar başkalarının size hayran kalmasını sağlayan özelliklerdir.

Mor rengini bu tarzla deneyin: Benzersiz bir tarz oluşturmak için, moru açık turuncu veya hardalla birleştirin.