Kara sevda dizisi, Türkiye’de yapılmış romantik drama dizisidir. 2015 yılında yapılan bu dizinin yönetmenliğini Hilal Saral yapmış ve Star TV’de yayınlanmıştır.

Kara sevda dizisinin oyuncuları

Burak Özçivit

Neslihan Atagül

Hazal Filiz Küçükköse

Kaan Urgancıoğlu

Kürşat Alnıaçık

Orhan Güner

Neşe Baykent

Zeyno Eracar

Rüzgar Aksoy

Barış Alpaykut

Hazal Filiz Küçükköse

Burak Sergen

Zerrin Tekindor

Melisa Aslı Pamuk

Gökay Müftüoglü

Burak Özçivit’in biyografisi (Kemal rolünü oynayan oyuncu)

Başarılı oyuncu Burak Özçivit, 1984 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık Bölümü’nden mezun oldu ve üniversitenin öğretim üyelerindendir. Oyunculuğa başlamadan önce modellik alanında faaliyet eden oyuncu 2003 yılında Best Model Of Turkey adlı yarışmaya katılarak gelecek vadeden seçilmiştir. Daha sonra çalışmalarına çok ünlü bir modellik ajansıyla başladı ve bu yönde adım attı. 2005 yılında tekrar yarışmaya katılarak Best Model of Turkey seçildikten sonra Best Model of The World’e katıdı ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçildi. 2007 yılında sinema alanına girdi ve Musallat isimli sinema filminde rol aldı. Bu çalışmadan sonra, Burak birçok dizide başröl olarak rol aldı ve sinema alanında da çalıştı. 2011:2013 yılları arasında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu veya Bali Bey karakterini canlandırıp ününe ün kattı. Muhteşem Yüzyıl dizisi, oyuncunun doruk noktası sayılır. Bunu takiben aynı adlı eski bir romandan uyarlanan Çalıkuşu dizisinde sevgilisi Fahriye Evcen ile birlikte başrol oalrak oynadı.

Burak Özçivit Kara Sevda dizisinde Kemal başrölünü oynadı. Dar gelirli bir aileden gelen Maden mühendisi olan Kemal, Nihan ile tesadüfen karşılaşarak sevgili olur. Evlenme teklif edeceği zaman Nihan’ın evlenme teklifini reddetmesi üzerine İstanbul’u terk ederek köydeki bir kömür madeninde mühendis olarak çalışmak için gider ve 5 yıl aradan sonra Nihan’dan intikam almak ve Nihan’a kavuşmak için tekrar İstanbul’a döner.

Neslihan Atagül’ün biyografisi (Nihan rolünü oynayan oyuncu)

Neslihan Atagül, 20 Ağustos 1992’de, İstanbul’da doğdu. Otobüs şoförü olan babası Yaşar Şener Atagül, 2016 yılında vefat etti ve annesi bi ev hanımıdır. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Babasının ikinci evliliğinden Neslihan Atagül’ün 2 tane üvey erkek kardeşi olmuştur. Hazal filiz, Burak Özçivit ve Kaan Urgancıoğlu ile birlikte çalıştığı Kara Sevda, Yaprak dökümü ve Fatih Harbiye oynadığı televizyon dizlerindendir. Neslihan Atagül, Nihan karakterini canlandırarak dünya çapında bir üne kavuşmuştur ve birçok hayran bulmuştur. Dünyayı dolaşmak, voleybol oynamak, yüzmek, okumak, film izlemek ve binicilik en sevdiği hobilerindendir. Neslihan Atagül Pantene ve Puma markalarının reklam yüzü olarak faaliyetlerini devam ediyor. Genç oyuncunun büyük yeşil gözleri hayranları tarafından beğeniliyor. 2015 yılının Kasım ayında, 2013 yılından itibaren beraber olduğu Fatih Harbiye dizisinde birlikte çalıştığı Kadir Doğulu ile nişanlandı ve 2016 yılının Temmuz ayında da evlendiler.